Prvá konferencia o slobode v práci

Ľudia by sa mali venovať tomu, v čom sú najlepší a čo majú v skutočnosti radi. Potrebujú prostredie, v ktorom by mali priestor a možnosti na realizáciu. Práve sloboda v práci je hlavná téma konferencie, ktorá sa uskutoční už 20. novembra. Základom programu je deň nabitý dvoma desiatkami inšpiratívnych prednášok v troch tematických blokoch.

sloboda-nazivo

Konferenciu otvorí séria prednášok o tom, čo môžeme urobiť pre to, aby sme sa živili tým, čo máme naozaj radi. Ako nájsť svoje povolanie, v ktorom využijeme svoj talent a potenciál. Slobodným firmám sa bude venovať druhý blok.  Vo svete už vznikajú firmy, ktoré princípoch slobody , napríklad Apple, Google, Amazon, IKEA. Na akých princípoch fungujú a prečo je dôležité, aby dopriali slobodu svojim zamestnancom? Existujú také slobodné firmy aj na Slovensku?

Posledný blok prednášok ide do témy ešte hlbšie a ponúka iný pohľad. Čo podporuje a čo potláča našu slobodu? Ako výchova, škola, spoločnosť a ďalšie faktory ovplyvňujú naše fungovanie v práci?

Nedá sa predstaviť všetkých rečníkov, ktorí sa na konferencii zúčastnia, lebo je ich naozaj dosť a všetci majú svoj vlastný inšpiratívny príbeh a skúsenosti. Chceli by sme vám predstaviť aspoň dvoch.

Oijen-thumbILLAH VAN OIJEN

Rodená Holanďanka žije v Bratislave od roku 2005 a aktívne sa zapája do pretvárania slovenského prostredia. Či už projektom Beat the Billboard proti takzvanému vizuálnemu znečisteniu nášho prostredia alebo projektom Nová Stará tržnica. Spoluorganizuje Dobrý trh  a  porozpráva o tom, ako dokáže aktívna komunita pretvárať spoločnosť.

michal_meskoMICHAL MEŠKO

Spoluzakladateľ úspešného internetového obchodu Martinus.sk vytvára spoločne so svojimi kolegami firmu, ktorá môže byť pre nás inšpiráciou. Aj preto, že členovia tímu milujú to, čo robia. Michal nám prezradí, v čom spočíva ich tajomstvo.

Sloboda NaŽivo sa uskutoční 20. novembra 2013 v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave. Vstupenky sa dajú kúpiť do 18.11. 2013. Ak vás teda zaujíma ako robiť to čo vás baví, prípadne ako vytvoriť v práci dobré prostredie, určite sa zúčastníte.

Viac o programe a rečníkoch nájdete na slobodanazivo.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>