Nájdite si povolanie, ktoré vás bude baviť (II. časť)

Pri koučingu, kde klient rieši témy súvisiace s prácou sa často používajú dva výrazy – kariérový koučing a kariérny koučing. Dnes si vysvetlíme, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

karierny-koucing

Kariérový koučing ide procesom hľadania vhodného povolania a cieľom je nájsť oblasť, prácu, ktorá bude človeku sedieť. Lebo keď ho práca baví a je mu tak povediac „šitá na mieru“ je väčší predpoklad, že ju aj bude robiť dobre a bude v nej dosahovať lepšie výsledky. A to najdôležitejšie – bude spokojnejší a šťastnejší v pracovnom i osobnom živote.

Kariérny koučing sa skôr zameriava na úspešnosť v práci, na koučing, ktorý pomáha v kariére dosahovať výsledky, rozvíjať sa a posúvať dopredu. Pomáha hľadať cesty a riešenia vedúce k určenému cieľu koučovaného. Odstraňuje vnútorné prekážky človeka, ktoré mu bránia realizovať sa a napredovať.

Každý z nás žije prácou, dotýka sa ho viac ako by sme si možno chceli priznať. Dokážeme veľa času tráviť rozmýšľaním a diskutovaním o problémoch s našimi známymi. Ich myšlienky a pohľady sú pre nás obohacujúce, podporia nás, rozvíria naše vnímanie. Niekedy však môžu vniesť aj chaos a neistotu do nášho rozhodovania. Využitím kariérového koučingu či poradenstva prostredníctvom človeka – profesionála, dávate šancu urobiť si „jasnejšie v hlave“ a byť istejší v ďalšom konaní.

Nabudúce si povieme viac o kariérnom poradenstve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>