Stretli ste sa s Hogan Diagnostikou?

Hogan diagnostikaHogan diagnostika je najčastejšie využívaná v personálnych procesoch, najmä pri výberoch zamestnancov, personálnych zmenách, prehodnotení úloh a zodpovedností. Tiež pri rozvoji ľudí, kariérnom plánovaní, odmeňovaní a talent manažmente.

Na Slovensku sú dostupné tri druhy Hoganových testov: osobnostný dotazník (HPI), dotazník motívov, hodnôt a preferencií (MVPI) a rozvojový test (HDS). Poďme si jednotlivé testy priblížiť.

Máte pred sebou ponuku na prácu, o ktorú máte záujem. Budete v nej úspešný a je to naozaj vhodná práca pre vás? Úspech v rôznych pracovných pozíciách závisí od rôznych vlastností. Hoganov osobnostný dotazník (HPI) popisuje charakterove črty človeka potrebné pre výkon určitej profesie, teda…či sa daná osoba svojím osobnostným potenciálom hodí pre určité povolanie.  Dokáže posúdiť napríklad manažérsky, či obchodný potenciál, dannosť pre prácu so zákazníkmi a v službách, schopnosť zvládať záťaž a stres a ďalšie.

Ak neviete, ktorá profesia sa k vám hodí, aké pracovné prostredie alebo aspekty práce vás dokážu správne motivovať alebo aký typ práce/firmy si vybrať, vyskúšajte dotazník motívov, hodnôt a preferencií (MVPI). Nebojte sa zložitého názvu :) V tomto dotazníku si ujasníte, čo sú vaše katalyzátory výkonu, teda čo vás poháňa vpred a štartuje váš potenciál…..čo potrebujete aby bolo prítomné, aké hodnoty, aspekty práce vás naplnia spokojnosťou. Jednoducho povedané, zisťuje do akej miery vám bude “sedieť” pozícia, pracovný tím, alebo firemná kultúra spoločnosti.

Hogan diagnostikaPosledný z trojice testov ide ešte hlbšie. Hoganov rozvojový test (HDS) odhaľuje rizikové tendencie správania sa človeka v záťažových a krízových situáciách. Ako sa správate pod tlakom? Dokážete spracovať stres? Máte problémy s komunikáciou v tíme? Za normálnych okolností dokážeme využívať svoje kvality a potenciál naplno.

No keď sa dostaneme pod záťaž môžeme stratiť nad sebou kontrolu a prejaví sa naša odvrátená stránka, ktorá nie je sociálne žiadúca a stáva sa brzdou, môžeme zlyhať. Vtedy sa začne prejavovať rizikové správanie, marí náš výkon a naše snahy. Ak tieto “nežiadúce” prejavy a naše tendencie, ktoré každý z nás máme, spoznáme a naučíme sa s nimi pracovať, môžeme ich ľahšie prekonať a nebudú nás brzdiť v rozvoji a úspechu.

Ak vás Hogan diagnostika zaujala a chceli by ste vedieť viac, pozrite si podrobnejšie informácie na tomto odkaze alebo nás rovno kontaktujte. Radi vám odpovieme na všetky otázky :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>