Nájdite si prácu snov

Kariérne poradenstvoKto by nechcel cestovať po svete a písať blog o najzaujímavejších miestach? Skúšať rôzne atraktívne zľavy a písať o nich recenzie? Alebo čo by ste povedali na profesiu asistenta svetovým celebritám?

Ako sa dostať k práci snov alebo získať to najlepšie netradičné povolanie na svete? Možno presne viete, čomu by ste sa chceli venovať. Zúfalo prezeráte pracovné portály, ale ešte ste takú ponuku na prácu doteraz nenašli.

A tak čakáte a dennodenne prezeráte pracovné portály. A čí ďalej, tým viac si hovoríte, že tieto ponuky čakajú len na vyvolených. Naozaj?

Nezdávajte sa a skúste si takú prácu „vytvoriť. Ako? Tu je zopár rád:

1)    Nájdite svoju vášeň
Napíšte si zoznam niekoľko vecí, o ktorých si myslíte, že vám naozaj idú. Porozmýšľajte nad oblasťou, ktorej by ste sa chceli venovať.

2)    Stretávate sa s ľuďmi
Skúste pohľadať niekoho, kto už niečomu podobné venuje. Zistite ako sa získal túto prácu. Čo všetko preto musel urobiť? Nebojte sa opýtať. Nič tým nestratíte, naopak môžete získať. Prinajhoršom dostanete zamietavú odpoveď a budete tam, kde predtým. A určite pomôže, ak budú aj ostaní vedieť, akú prácu hľadáte. Ak budú počuť o zaujímavej ponuke, hneď ich napadnete práve vy.

3)    Prihláste sa na bezplatnú stáž
Áno, v prvom rade potrebujete mať prácu, ktorá vás bude živiť. Ukážte však, že si ju zaslúžite. Niekedy majú spoločnosti pracovné miesta vypísané priamo na ich web stránke. Vo väčšine nie, ale aj keď nič nemajú, oplatí sa zaslať email so životopisom. Ponúknite svoje služby na začiatok zdarma. Nielenže naberiete skúsenosti, ale spoznáte nových ľudí a nové príležitosti. Skúste im však konkrétne navrhnúť, čo by ste pre nich robili. Navrhnite svoju náplň práce a podrobne opíšte, aký prínos by zamestnávateľ mal. Okrem toho, že prvé 2 mesiace nebude brať plat. Chcete predsa robiť to čo vás baví?

4)    Myslíte pozitívne
Všetko začína v mysli a pozitívne myslenie je prvým krokom k úspechu. Obavy a strach sú najväčšou prekážkou pre väčšinu ľudí. Hovorte si, že vám sa podarí svoju „netradičnú“ prácu vytvoriť. Prilákate si ju svojimi aktivitami k sebe.

5)    Nenechajte sa odradiť neúspechom
Neúspech sa zvláda veľmi ťažko. Odmietnutie nie je príjemné a niekedy potláča naše sebavedomie. Nezdávajte sa a skúšajte ďalej.  Možno nájdete prácu, ktorá nebude netradičná, ale o ktorej ste nikdy doteraz nepočuli. A presne takú ste hľadali. To za námahu stojí. Veď aj za netradičnými ponukami na prácu sa skrýva nadšenie a zábava z toho, že robíme to čo nás baví a napĺňa.

“Vyberte si prácu, ktorú milujete, a nikdy v živote nebudete musieť naozaj pracovať.” – Konfucius

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>