Každý z nás má limity, treba ich vedieť prijať

Tentokrát sme trochu vyspovedali Helku, ktorá odišla z korporácie a venuje sa svojmu hobby.
DivadloLenTakTak1jpg

Čo Vás viedlo využiť služby kariérového poradenstva, alebo koučingu?
Vyštudovala som humanitný odbor na Filozofickej fakulte UK. Následne som sa ako mnoho iných absolventov podobného zamerania, zamestnala v korporátnej firme, kde som svoje vedomosti využívala vo veľmi malej miere. Zároveň som veľmi intenzívne pociťovala nespokojnosť s náplňou práce a jej poslaním. Čím dlhšie som v zamestnaní zotrvávala, tým ťažšie sa mi nová práca hľadala a zároveň som si nebola istá oblasťou, v ktorej by som sa chcela ďalej realizovať. Chýbala mi konkrétna predstava, odvaha odísť bez toho, aby som vedela kam.

Aké boli Vaše očakávania? Čo ste chceli zmeniť, objaviť, získať….? Ako sa vám to nakoniec podarilo?
Od prvého víkendového workshopu som v podstate očakávala, že tam v piatok prídem so všetkými mojimi pochybnosťami, strachmi a nerozhodnosťou a v nedeľu odídem s vyriešenou otázkou – Kam ďalej v mojom pracovnom živote. Na moje prekvapenie :) žiadna definitívna odpoveď neprišla. Namiesto toho som začala uvažovať nad tým, čo je pre mňa v práci dôležité a prečo. Uvedomovať si neopodstatnenosť niektorých mojich zábran a rozmýšlať nad prvým krokom ďalej.  Zážitkový workshop mi otvoril veľa otázok, dal návody na hľadanie odpovedí. Musím však povedať, že v nedeľu som z neho odchádzala s pocitom ešte väčšieho zmätku. Jeden víkend  stačil na narušenie starého status quo, ale nie na vytvorenie nového a ja som mala pocit, že visím niekde na polceste. Potrebovala som čas na usadenie a spracovanie všetkého, na čo sa na workshope udialo. Rozhodla som sa preto pre osobné poradenstvo s Evou, s ktorou sme pokračovali individuálne a ktorá ma týmto procesom viedla. Naučila ma byť pri hľadaní povolania slobodnejšia.

DivadloLenTakTak

Ako hodnotíte s odstupom času, čo Vám spolupráca s Evou Uhríkovou priniesla?
Myslím, že s odstupom času ako najdôležitejšie vnímam podporu, ktorú som z Evy cítila celý čas, a vďaka ktorej som sa napr. odvážila v mojej hlave rozšíriť okruh možných zamestnaní.

Ako sa vyvíjal následne Váš príbeh? Čo sa odvtedy vo Vašom živote zmenilo celkovo v súvislosti s povolaním?
Dala som výpoveď v korporácii, a pokúšam sa vytvoriť si zamestnanie z aktivít, ktoré som dovtedy robila ako hobby. Som koordinátorka integrovaného tanečného divadla Len Tak Tak.

Čo by ste poradili ostatným čitateľom?
Nech sa neboja skúšať :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>