V živote môžeme dosiahnuť všetko, po čom tužíme. Ale nie hneď

Príbeh
S Vierkou Smutnou sme sa zoznámili minulý rok. Začala nanovo hľadať svoje zaradenie v pracovnej oblasti a dnes -  má prácu a úsmev na tvári.  Poďme ale pekne od začiatku.

Ako sa začala vaša cesta za hľadaním práce?
V minulej práci som pôsobila takmer 6 rokov a cítila som, že začínam stagnovať.

Nenapĺňala ma a pýtala som sa sama seba, čo chcem naozaj robiť. Medzitým som sa dozvedela, že firma končí. To veci urýchlilo. Musela som sa rozhodnúť, čo ďalej.

Ako ste sa dostali k službe Navigácia v povolaní?
Veľa informácií som si hľadala na internete, pretože sa dlhodobo zaujímam o osobný rozvoj. Pamätám si, že mi môj priateľ rozprával o diagnostike podobnej Hoganovej. Dovtedy som o tom nepočula. On službu osobnostného testovania využíva pri nábore zamestnancov a s výsledkami je veľmi spokojný. Tak som sa odhodlala zistiť, kde by som to mohla absolvovať. Stránka Navigácia v povolaní a Hoganova diagnostika ma zaujali najviac.

Pamätáte si ešte na začiatky?
Pamätám si ich veľmi dobre. Na začiatku sme sa dohodli, že absolvujem 3 druhy Hoganových testov (osobnostný dotazník , dotazník motívov, hodnôt a preferencií  a rozvojový test). Výsledky ma však trochu zaskočili. Priznám sa, musela som ich najprv predýchať. Viete, v podvedomí tušíte, ktoré vlastnosti by ste na sebe chceli zmeniť. Čierne na bielom to na človeka zapôsobí úplne inak. Zvažovala som, či prísť na ďalšie stretnutie…

Ale nakoniec ste predsa prišli a absolvovali niekoľko sedení :)
Áno, pretože som pochopila, že tie vlastnosti predsa môžem zmeniť. Teraz, keď ich mám presne pomenované,  môžem s nimi vedome pracovať. Výsledky testovania ukázali napríklad aj to, že si úplne zbytočne neverím a som príliš opatrná. Neuvedomovala som si, že ma to v živote brzdí. Ukázali aj iné veci o ktorých som netušila. Napríklad že jedným z mojich najsilnejších motivátorov je estetika. Znamená to napríklad aj to, že je pre mňa dôležité aj to, v akom prostredí pracujem alebo to, ako vyzerajú produkty spoločnosti. Začala som sa na pracovné ponuky pozerať inými očami. Vedela som jednoduchšie rozoznať, ktorá z ponúk môže byť pre mňa lepšou voľbou.

Čím vás oslovila firma, pre ktorú dnes pracujete?
Svojou firemnou kultúrou, tým, že veľmi dbajú na vysokú úroveň kvality, ochranu životného prostredia, dodržiavanie etických princípov. Na tomto všetkom záleží aj mne. Už na pohovore som sa cítila veľmi príjemne. Na stenách viseli umelecké diela, spoločnosť dýchala moderným designom. Na záver pracovného pohovoru zaznelo, že najväčšou hodnotou firmy sú ľudia a iba vďaka nim sú 20 rokov úspešní. V tej chvíli som vedela, že som si vybrala správne.

Ste v práci spokojnejšia a šťastnejšia ako predtým?
Áno :-) . Napriek tomu, že začiatky boli náročné, a hneď pri nástupe som riešila množstvo odborných výziev, cítila som, že som si vybrala dobre. Vážia si a oceňujú čo robím, mám možnosť vzdelávať sa a pracujem v kreatívnom prostredí. Všetko čo som o sebe vďaka Navigácii v povolaní zistila, využívam tiež vo svojom súkromnom živote. Lepšie rozumiem svojmu správaniu a určite som sebaistejšia a spokojnejšia aj preto, že som pre svoj rozvoj niečo urobila. Šťastie nie je o náhode alebo okolnostiach, ale o rozhodnutí. Šťastie praje pripraveným. Myslím si, že je to pravda :) . Niekedy nemôžete zmeniť svoj život zo dňa na deň, ale postupnými krokmi môžete dôjsť kamkoľvek. Niekde na ceste potom človeku pomôže aj náhoda, či okolnosti. Mám pocit, že sa ľudia  začínajú vracať k hodnotám a viac sa zaoberajú tým, čo chcú. A to je dobre.

Pre Navigáciu v povolaní pripravila Alena Predáčová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>