Chcela by som jednoducho vyskúšať všetko

Celé leto sme sa venovali netradičným povolaniam, ktoré vo svete existujú a o ktorých ste možno nepočuli. Páčilo sa vám niektoré z nich? Čitateľka Monika sa s nami podelila o svoju pocity pri hľadaní svojho “ideálneho” povolania.

Vysnívané povolanie

Monika, 43 rokov
Tak nad touto úlohou si lámem hlavu už pomaly celý mesiac. Vždy som si myslela, že mám ideálnu prácu, v ktorej čo-to zarobím a navyše ma aj baví. Ale v posledných rokoch sa zvyšujúce množstvo zbytočnej byrokracie , a v neposlednom rade aj málo peňazí, ma nútia zamýšľať nad tým , či radosť z práce je jediným hnacím motorom na celý život. Ono sa zdá, že nie. A tak som rozmýšľala, kde by som chcela zakotviť. A čuduj sa svete! Po rokoch svojich naivných predstáv, že len to moje povolanie je pravé pre mňa, som si zrazu uvedomila, že je úžasné množstvo iných, ktoré by ma bavili , a azda aj uživili. Lenže dilema je tá, že by som sa nevedela rozhodnúť. Chcela by som jednoducho vyskúšať všetko, a možno aj nejaké vymyslieť…….Taký testovač domov a bytov, jaj. A preto sa momentálne cítim ako rubikova kocka, každý kúsok mňa by chcel robiť a vyskúšať niečo iné….jeden život je málo. A to miesto na obrázku? Tak tam by som vedela spracovávať svoje skúsenosti :D

Možno aj vy cítite, že potrebujete zmenu. Začali ste už prezerať ponuky na pracovnom trhu, ale stále sa neviete rozhodnúť, ako si správne vybrať. V čom vidíte problém? Oslovilo aj vás viacero zamestnaní? Alebo naopak. Vôbec neviete, čo by vás bavilo a tešilo?

Už tento pondelok budeme diskutovať na tému Ako si nájsť a vybrať to svoje povolanie. Stretneme sa 30. septembra o 18:00 v príjemnom prostredí kníhkupectva Artfórum v Bratislave. Radi vám odpovieme na všetko, čo vás ohľadom kariéry zaujíma.

Pozvite aj svojich známych a priateľov. Tešíme sa na vás :)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>