O úteku za volaním svojho sna

Via malinaBoli dni, keď nestretol ani živú dušu.  Žil v nepohodlí a zime, prespával v stane, pral si v potoku, jedol lacné konzervy. Jediným spoločníkom mu bola červená Vespa. Malina, ako ju s obľubou nazýva. Vymenil kancelársky život a rozbehnutú kariéru  za cestu za tajomnými dobrodružstvami. Prečo? Tomáš Gríger sa rozhodol vytvoriť si vlastný životný štýl a svoje “netradičné” povolanie.

Predstavte si, že máte výbornú a dobre platenú prácu v centre Londýna. Ste však neustále pod veľkým stresom, musíte plniť deadliny a máte veľa povinností. Vykazujete známky dlhotrvajúcej únavy, ale všetci naokolo považujú tento stav za bežnú súčasť života. Takto podobne sa cítil Tomáš. Mal pocit veľkej prázdnoty a chýbalo mu zmysluplné naplnenie.

Vieš, asi každý z nás by chcel v živote robiť niečo iné, ale život je ťažký, skús sa s tým zmieriť. “

To boli slová jeho šéfa, keď sa mu zdôveril so svojimi pocitmi. On sa však s týmto životným štýlom nevedel stotožniť. Až raz objavil vo výklade červenú Vespu. Vedel, že bude len otázkou času, kedy sa vyberie svojou vlastnou cestou. Najprv podnikal len krátke víkendové úniky od prostredia, v ktorom sa necítil dobre. Potom sa odhodlal vydať sám so svojou Malinou na cestu spoznávania netradičných miest a svetov. Ale hlavne spoznávať samého seba.

Via malina

„ Ideme tak rýchlo, aby som stihol vnímať svet naokolo. “

Tomáš nehovorí o tom, že zajtra ráno máme všetci vstať, kúpiť Vespu a vydať sa na sever. Jeho príbeh nás núti zamyslieť sa, je to  skôr o postupnom uvedomovaní si samého seba a svojich skutočných potrieb. O tom, čo naozaj človek v živote potrebuje. Neurobil krok späť, neprestal naďalej pracovať, ale urobil to spôsobom, ktorý ho oveľa viac napĺňa. Zarába si predajom svojich fotografií a prácou na niektorých projektoch ako grafik. Dnes jeho kancelária vyzerá takto :)

viamalina

Svojimi potulkami po Európe a severských krajinách zaujal mnoho ľudí. Zážitky so svojich ciest zverejnil aj na svojom blogu viamalina.com.

Odporúčame pozrieť si aj nasledovné video, v ktorom si môžete vypočuť celý Tomášov príbeh:

 

One thought on “O úteku za volaním svojho sna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>